Навігація
- Витрати, які платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року
- Податковий кредит з ПДВ: допоміжні рахунки обліку
- Податковий кредит і негосподарська діяльність
- Документи для визнання податкового кредиту
- Причини відмови у наданні податкового кредиту
- Сміливість сили додає
- Загальна інформація
- Скільки часу відведено на визнання податкового кредиту з ПДВ?
- Право на податковий кредит зберігається протягом 1095 днів
ПКУ встановлює окремий термін реєстрації ПН/РК, складених за операціями з постачання товарів/послуг, що були здійснені у лютому-травні 2022 року, а тому у разі своєчасної реєстрації ПН/РК за такими операціями (в терміни, визначені пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ для різних ситуацій) період формування ПК не змінюється. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 27 травня 2022 року, крім змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, які наберуть чинності з 2 червня 2022 року. 2.5 Платники податків, які виправляють помилки шляхом подання уточнюючих розрахунків до 25 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій за заниження податкових зобов’язань за звітні податкові періоди, що припадають на період дії воєнного стану. Особливо зважаючи на те, що фактична відсутність у постачальника товару (раніше зазначений як предмет «фіктивного» постачання) може бути підставою для нарахування податкових зобов’язань згідно з пунктом 198.5 статті 198 ПКУ за наслідками інвентаризації або з огляду на відсутність господарського використання раніше придбаних товарів. Відповідні моменти поки не знайшли належного відображення в судовій практиці, але, на наш погляд, вони цілком можуть нагодитися, наприклад, у спорах щодо права на податковий кредит за операціями з постачання послуг в ІТ-галузі.
Вигода для податківців полягала в тому, що за такого підходу були відсутні підстави застосовувати будь-які заходи щодо стягнення податкових зобов’язань із фіктивних суб’єктів господарювання, що дозволяло значно покращити статистичні показники роботи податкових органів. Своєю чергою, повернення надміру сплачених «транзитними» фірмами податкових зобов’язань (за наявності) податківці не надто побоювалися через те, що згідно зі статтю 43 ПКУ умовою такого повернення є подання платником податків заяви. А її просто нема кому було подавати, якщо фіктивну фірму використовували певний час і кидали на призволяще. Зазвичай платники податків акцентують на словах наведеної норми про достатність ПН для нарахування податкового кредиту та про непотрібність його додаткового підтвердження. Але при цьому забувають згадати про інші, не менш важливі для розуміння змісту норми слова, а саме про те, що відповідні умови стосуються випадків, коли ПН складена платником податку, який здійснює постачання товарів чи послуг, а також коли податкова накладна виписана на користь покупця таких товарів (послуг).
Витрати, які платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року
Але правильними, юридично спроможними методами, переслідуючи цілі, які відповідають суспільному балансу в галузі оподаткування. Недостовірні документи не мають статусу первинних та не можуть підтверджувати дані податкового обліку платника податків. Іван Маринюк додає, що замість розвитку бізнес зазнаватиме фінансових втрат і витрачатиме свої ресурси на оскарження дій та рішень податкових органів у воєнний період. Звісно, такі нововведення можуть сприяти наповненню бюджету, але це призведе до переходу бізнесу в тінь та підштовхуватиме розвиток корупції. «По-перше, через блокування ПДВ-накладних бізнес не отримуватиме податкового кредиту, що негативно позначиться на фінансовій складовій діяльності. По-друге, бізнес погрузне у тривалій комунікації з податковими органами, а також в адміністративних та судових процедурах оскарження дій та рішень податківців, доводячи реальність господарських операцій», — упевнений Іван Маринюк. «російські терористи вчергове продемонстрували так зване своє бажання перемовин і миру.
Просимо вас утриматися від нецензурних слів та виразів, лайок тощо, які ображають людську честь і гідність, а також від комерційних пропозицій, реклами, посилань на інші сайти та ін. У Державній фіскальній службі, а також Міністерстві фінансів ще влітку цього року зазначали, що такі вагомі заміни необхідні, адже не дозволяють реєструвати накладні з http://dev.jjjconstructions.com.au/kredit-onlajn-na-kartku-bez-vidmovi/ ознаками фіктивності, ця система запобігає махінаціям і не допускає значних втрат державного бюджету. Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
Податковий кредит з ПДВ: допоміжні рахунки обліку
А, з іншого боку, практиці майже не відомі випадки, коли б податківців притягували до відповідальності за їх незаконні нарахування, як і не відомі випадки реального відшкодування шкоди, завданої таким нарахуванням для платників. Думаю, всі погодяться, що будь-яку норму потрібно трактувати саме з точки зору її суті (духу закону), а не форми (букви закону). Суть можна розкрити з огляду на завдання, яке ставив перед собою законодавець, загального середовища в якому норму приймали, та, зрештою, очікувань, які були в суспільства при прийнятті відповідної норми.
- XX «Перехідні положення» ПКУ, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у п.п.
- В разі зупинення реєстрації ПН / РК в ЄРПН згідно з п.16 ст.
- Тобто ПДВ це частина вартості товару або послуги, яку стягують з покупців.
- «Урядовий кур’єр» вирішив ретельніше з’ясувати це питання, адже від таких правил залежить успішність та прибутковість бізнесу, особливо це важливо у воєнний час.
- Тому коригувати (зменшувати) податковий кредит за звітні періоди лютий – травень 2022 року, який сформований на підставі первинних документів та який станом на 15 липня 2022 року, не підтверджений зареєстрованими ПН/РК в ЄРПН у зв’язку з тим, що постачальник перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 2% доходу, не потрібно.
Принаймні бухгалтер повинен розуміти причину утворення такої різниці. Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Подані уточнюючі розрахунки до податкових декларацій з податку на додану вартість за звітні податкові періоди до лютого 2022 року перевіряються у строк, визначений цим пунктом для звітного періоду, на який припадає день подання такого уточнюючого розрахунку (абзаци другий, п’ятий – восьмий підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу). Відповідно, зійдуть онлайн кредит на карту нанівець ризики щодо втрати обігових коштів з огляду на необхідність грошима поповнювати реєстраційний ліміт у СЕА ПДВ в тому разі, коли видана покупцеві податкова накладна була заблокована. При цьому як покупцеві, так і постачальникові потрібно надати право на адміністративне і судове оскарження факту визнання ризиків щодо відповідної податкової накладної. Причому таке оскарження можна буде здійснити вже після завершення господарської операції, що виключатиме недостатність фактичних обставин, потрібних для висновку стосовно законності складення податкової накладної.
Податковий кредит і негосподарська діяльність
Враховуючи вищевикладене, після реєстрації в ЄРПН податкової накладної, податківці не можуть скасовувати покупцю податковий кредит, навіть якщо вважають, що господарська операція була нереальною, а податковий кредит — фіктивний. Так само, контролюючий орган не має права позбавляти покупця законного права на податковий кредит з будь-яких інших підстав. Очевидно, що компенсувальні податкові зобов’язання можна відкоригувати й у ситуації, коли з певних причин ПДВ, що належить до товарів/послуг, необоротних активів, надалі буде виключено зі складу податкового кредиту. Наприклад, якщо це відбудеться за результатами перевірки платника податків. У разі відсутності факту реєстрації в ЄРПН ПН/РК по закінченню 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості, або шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні ПК, сформований за первинними (розрахунковими) документами, має бути виключений з декларації відповідного періоду шляхом подання уточнюючого розрахунку до такої декларації. Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування. 50 ПКУ для самостійного виправлення помилок, допущених у раніше поданій звітності.
Документи для визнання податкового кредиту
Якщо ж слідувати логіці про те, що, за фіктивності поставки податкова накладна є пустим папірцем, який не призводить до жодних юридичних наслідків, то таку логіку потрібно застосувати комплексно. І дозволяти https://geotechnical-equipment.com/2022/06/14/e-groshi-onlajn-kredit-v-e-groshi/ автоматично зменшувати податкові зобов’язання постачальника товару/послуги. Адже якщо операції не було, накладна не призводить до наслідків, то за що держава отримала ПДВ від постачальника?
24 лютого 2022 року Верховна Рада затвердила Указ Президента про введення воєнного стану. Також були внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану, запроваджені особливості оподаткування, подання звітност… Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку. Продаж тих тютюнових виробів, які були закуплені по 31 грудня 2021 року, означає обов’язок нарахувати компенсуюче податкове зобов’язання по мірі продажу таких тютюнових виробів з 01 січня 2022 року або ж одразу нарахувати податкове зобов’язання на всі такі товарні залишки – конкретної відповіді, який з варіантів слід обрати, немає.
Причини відмови у наданні податкового кредиту
«ризиковані» операції мають виявлятися та призупинятися саме на етапі реєстрації податкової накладної, тоді як безризикові операції мають проходити реєстрацію без яких-небудь ускладнень». У податкових органів з’явилася нагода у певних ситуаціях здійснювати перевірку прийнятої раніше та вже врахованої в автоматичному режимі податковий кредит таблиці даних. З одного боку, це намагання вдосконалити процес перевірки і мати змогу знайти помилку, якої було не враховано в автоматичному режимі. Однак це не полегшує життя платників ПДВ, а навпаки, зменшує шанси на реєстрацію податкової накладної та/або РК без перевірки на відповідність критеріям ризиковості.
У випадку відсутності у платника податку можливості своєчасно здійснити реєстрацію ПН/ РК за операціями з постачання товарів/послуг, здійснених в період, починаючи з лютого 2022 року, така реєстрація має бути здійснена протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості, або протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що платники ПДВ зобов’язані забезпечити у строки, встановлені п.п. XX «Перехідні положення» ПКУ, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у п.п. XX «Перехідні положення» ПКУ, та уточнити (привести у відповідність) кредити онлайн на карту, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН. Якщо податкова накладна була подана на реєстрацію несвоєчасно із порушенням терміну, установленого п.10 ст. 201 ПКУ, після розблокування вона може бути відображена в декларації покупця в періоді розблокування або будь-якому наступному звітному періоді протягом 365 календарних днів з дня її складання. Таким чином, щоб включити до податкового кредиту такі розблоковані накладні, покупець не зобов’язаний коригувати декларації за попередні періоди.
Сміливість сили додає
За допомогою цього документа платник податку може виправити помилку, допущену в зареєстрованій податковій накладній, чи скоригувати її, якщо відбулися певні зміни в господарських операціях. Вони можуть полягати у зміні кількості та/або номенклатури товарів/послуг, які постачають. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Платник податку не має права на формування https://nplusestate.ru/novi-kuponi-na-znizhku-e/ податкового кредиту за звітні періоди з червня 2022 року до закінчення дії воєнного стану на підставі первинних документів, отриманих від особи, у якої відсутня можливість виконувати податкові обов’язки. Про це відзначили податківці в черговому роз’ясненні. У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН/РК в ЄРПН, платник податку – покупець має право на включення сум податку, зазначених в цих ПН/РК, до складу податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
- Якщо виникає певне відхилення, бухгалтеру треба проаналізувати чому, донарахувати/сторнувати ПДВ в обліку, перевірити, чи всі операції були проведені в обліку тощо.
- Ми знаємо, що гроші з банківського переказу можуть йти до 3 днів.
- Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
- Більше бухгалтерів України довіряють нам – а ми довіряємо Вам.
- Зверніть увагу, що попри свою назву субрахунок 644 є не основним в обліку податкового кредиту з ПДВ, а лише допоміжним, тобто тимчасовим, транзитним.
Пряме гіперпосилання на сайт finbalance.com.ua є обов’язковим (згадка джерела – не нижче другого абзацу). Висновок онлайн кредит на карту із цього дуже простий, хоча й не відразу очевидний. Повторно перевіряти реальність господарської операції.
Загальна інформація
Тобто Платіж визнають за всіма покупками незалежно від напряму їх використання. Однак, перешкодою для визнання податкового кредиту може бути відсутність належним чином оформлених підтвердних документів, визначених пунктом 198.6 статті 198 ПКУ. У податковій декларації якого звітного періоду може бути включена до податкового кредиту сума ПДВ, за операціями, які відбулись протягом лютого – травня 2022 року, якщо платник податку – покупець не сформував податковий кредит на підставі наявних… Для того щоб отримати податковий кредит особа має подати річну податкову декларацію до податкових органів, в яких встановлені суми отриманих доходів та підстави для нарахування такого кредиту.
- Викладений вище висновок підтверджується наявністю значної кількості позитивних судових рішень з цього питання.
- «По-перше, через блокування ПДВ-накладних бізнес не отримуватиме податкового кредиту, що негативно позначиться на фінансовій складовій діяльності.
- Але бувають випадки, коли навіть правильно складена і своєчасною зареєстрована ПН може бути помилково не отримана покупцем товарів (послуг) і, відповідно, не врахована в його системі бухгалтерського і податкового обліку.
У випадку, якщо була виявлена помилка, або було отримано РК до того періоду, в якому було складено таку ПН, а потім і розблоковано, таку ПН можна включити до декларації за той податковий період. Датою визнання податкового періоду зазвичай визначають за певною подією, залежно від операції яка відбулась. Наприклад, при загальному випадку виділяють події списання коштів із банківського рахунка платника ПДВ на оплату товарів/послуг або отримання платником ПДВ товарів/послуг. Імпорт – дата сплати ПДВ за податковими зобов’язаннями.